czwartek, 10 marca 2016

Opaski Xiaomi Mi Band 1s od Xiaomi4you

Firma Xiaomi4you specjalizuje się w sprzedaży, laptopów oraz akcesoriów firmy Xiaomi.
Yespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem handlowym na rynku telefonii mobilnej. Marka Xiaomi
osiąga miano giganta elektroniki konsumenckiej. Firma jest obecnie trzecim największym na świecie producentem smartfonów. To oznacza, że sprzedaje ich więcej niż LG, Sony czy Microsoft. Dzięki współpracy z trzecim producentem smartfonów na świecie firma Xiaomi4you zbudowała dla Ciebie najlepszą na rynku ofertę w Polsce. Test Pani Domu POLECA !!

facebook: Xiaomi4you

Xiaomi Mi Band była to pierwsza tak tania opaska , która umożliwiała przede wszystkim pomiar kroków i snu, jak również informowanie o powiadomieniach otrzymywanych na telefonie. Tym razem chińska firma poszła o krok dalej rozbudowując produkt o dodatkową funkcję. 

Zapraszam kochani na recenzję opaski Xiaomi Mi Band Pulse (Mi Band 1s) z pulsometrem.
 
__________

  __________


Opaska Xiaomi Mi Band 1S Pulse monitoruje nie tylko aktywność fizyczną oraz fazy snu ale przez wbudowany pulsometr także serce. Bateria zapewnia działanie na około 20 dni.
Opaska wyposażona jest w miejsce na czujnik, a silikonowy pasek wypełniają dziurki pozwalające na regulację szerokości opaski stosowanie do rozmiaru nadgarstka. Xiaomi Mi Band 1S Pulse jest lekka, świetnie wykonana, wygodna na ręku, wraz z czarną opaską dobrze komponuje się do eleganckiej koszuli.


Czujnik, który umieszczamy w silikonowej opasce, waży 5g. Wykonany jest z aluminium, metalu i poliwęglanu. Wnętrze czujnika stanowi 8mm bateria, o pojemności 41 mAh, moduł Bluetooth w standardzie 4.0 oraz akcelerometr. Na czujniku umieszczone są trzy diody, które w zależności od naszego wyboru świecą się w 4 kolorach – niebieskim, pomarańczowym, zielonym oraz czerwonym. 
Opaska komunikuje się poprzez Bluetooth z urządzeniami mobilnym działającymi na Androidzie w wersji 4.4 i wyższej oraz na iOS od wersji 7. W pierwszej kolejności konieczne jest utworzenie konta MI za pośrednictwem aplikacji MI Fit (dostępnej w Google Play i AppStore). Rejestracji można dokonać za pośrednictwem poczty e-mail. Podajmy e-mail i hasło, a po chwili otrzymujemy wiadomość z koniecznością potwierdzenia aktywacji konta. Po wykonaniu tych czynności i uruchomieniu aplikacji na telefonie, krok po kroku przeprowadzani jesteśmy przez proces parowania. Oprócz aktywności ruchowej MI Band monitoruje także nasz sen. Opaska automatycznie przełącza się w tryb monitorowania snu, bez potrzeby jakiejkolwiek aktywności z naszej strony. 

To tak w skrócie najpotrzebniejsze info dotyczące opaski, które znajdziecie na stronie Xiaomi4you klikając na ten link ---> http://www.xiaomi4you.pl/produkt/mi-band-1s-pulse/

A teraz przejdziemy do szczegółowej opinii czyli do mojego zdania na temat tej opaski a właściwie w połowie to opinia i wrażenia z testowania, które przeprowadza mój syn :)

Zacznę może od względów estetyczno wizualnych jak przystało na kobietę :) 
Opaska przyszła do nas w eleganckim prostym pudełeczku w kolorze ''kartonowym" :) Pudełeczko jest to bardzo prosty kartonik  z niewielkim logo producenta i naklejką na odwrocie. W środku na pierwszy rzut oka ukazuje nam się moduł opaski z całą elektroniką, pod spodem znajdujemy silikonowy pasek, instrukcję obsługi (także w formie obrazkowej) oraz przewód USB do ładowani.
Czujnik, który umieszczamy w silikonowej opasce wykonany jest z aluminium, metalu i poliwęglanu. Opaska jest niezwykle lekka i nie czujemy, że mamy ją na ręce. Na obudowie opaski Mi Band znajdują się trzy diody, które świecą białym kolorem, oprócz wibracji informują nas o różnych zdarzeniach, pod spodem mamy centralnie ulokowany pulsometr jak i logo producenta.


Paski w zestawie mamy dwa :) Jeden w kolorze czarnym drugi pomarańczowym. Oba paski wykonane są z materiału TPU, który jest elastyczny i wytrzymały, przy zdejmowaniu i zakładaniu na rękę czy wyjmowaniu czujnika opaska nie deformuje się przez co nie staje się coraz luźniejsza. Pasek ma 8 stopni regulacji i prosty mechanizm zapinania.


Ogólny efekt wizualny i wykonanie jak dla mnie na duży plus. 
Tyle było by na temat opaski z perspektywy kobiecej teraz czas na męskie spojrzenie okiem :)

Przed użyciem zaleca się pełne naładowanie Xiaomi Mi Band 1S Pulse i tak też zostało zrobione. A ładowanie odbywa się  za pomocą kabla i może odbywać się za pośrednictwem portu usb komputera bądź poprzez podłączenie do gniazdka, jeśli dysponujemy wtyczką z innego urządzenia mobilnego.Trzy diody w tym kolorze wskazują, że urządzenie jest w pełni naładowane (rozładowanie baterii zasygnalizują 3 diody w kolorze czerwonym). 

Po naładowaniu i przejściu przez proces związany z pobraniem aplikacji  i parowaniem z urządzeniem opaska była gotowa do działania.Pulsometr podczas działania świeci na zielono i działa cały czas, dzięki temu bateria działa o wiele dłużej. W tryb biegania natomiast pulsometr działa cały czas i sprawdza jak bije nasze serce. Po wskazaniu konkretną opcję w aplikacji możemy w dowolnej chwili sprawdzić ile uderzeń na minutę wykonuje nasze serce. Podczas snu pulsometr może działać cyklicznie.

Podczas biegania proponuje zapiąć opaskę troszkę ciaśniej aby uzyskać lepszy pomiar. Czujnik  trzyma się mocno a zapięcie się nie odpina dodatkowo opaska jest odporna na kurz i wodę (norma IP 67).

Opaska monitoruje aktywności w dzień i w nocy, monitoruje puls, sen, posiada budzik, wszelkie statystyki dzienne, tygodniowe a nawet miesięczne.Opaska posiada pamięć wewnętrzną, więc nie ma potrzeby utrzymywania połączenia Bluetooth w telefonie. Spokojnie pod koniec dnia można włączyć aplikację i dane z opaski się zsynchronizują w kilka sekund.

Z opaską można się nie rozstawać posłuży nam nie tylko podczas pomiarów przy ćwiczeniach czy podczas snu przydaje nam się w każdej chwili. 
Idealna jest podczas porannych pobudek. Mamy możliwość ustawienia trzech alarmów, dla weekendów, dni roboczych, bądź pojedynczego alarmu. Budzenie następuje poprzez delikatne, aczkolwiek wyczuwalne wibrowanie opaski.


Opaska posiada także świetną funkcję przydatną chociażby w szkole czy w miejscach gdzie jest duży hałas. Gdy musimy mieć wyciszony telefon to nie ma obawy że nie będziemy wiedzieć kiedy dzwoni ponieważ jest możliwość sygnalizowania przez Xiaomi Mi Band 1S, że ktoś do nas dzwoni.
W zależności od wybranych przez nas ustawień, w ciągu od 3 do 30 sekund, po tym jak nasz telefon zaczyna dzwonić, Xiaomi Mi Band 1S zaczyna wibrować i świecić jedną diodą informując nas o połączeniu przychodzącym.


Podsumowując opaska sprawdza się rewelacyjnie. Podczas wykonywania wszelkich czynności nie przeszkadza nie uwiera jest tak lekka ze o niej zapominamy. Ładnie się prezentuje i bardzo dobrze spełnia swoja funkcję. 
 

6 komentarzy:

 1. super :)
  chyba skorzystamy z tego
  fb Beata.M.

  OdpowiedzUsuń
 2. prezentuje się się pięknie suber gadzet wielofunkcyjny

  OdpowiedzUsuń
 3. prezentuje się się pięknie suber gadzet wielofunkcyjny

  OdpowiedzUsuń
 4. Czego to człowiek nie wymyśli:-) ale bajer fajny Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna
  i cena też
  super recenzja
  sylwia w

  OdpowiedzUsuń