niedziela, 3 lipca 2016

KaroloVe wytwory - szkatułka

KaroloVe wytwory to cudowne miejsce gdzie znajdziemy produkty wykonane meto decoupage i inne wytwory prosto z rąk pani Karoliny m.in. pudełka, zakładki, świeczniki itd. itp.


 Test Pani Domu POLECA !!!


Zapraszam na recenzję :) :)
 
__________

__________

Jakiś czas temu miałam dylemat z wyborem prezentu dla syna. Z pomocą przyszła mi pani Karolina :)
Rzuciła hasło "na jego skarby zrobię szkatułkę".
I to super pomysł, ponieważ mnóstwo jego drobiazgów typu karty pamięci, ładowarki, pendrive i wiele wiele innych były przekładane z kąta w kąt a wszelkie szufladki były zajęte.

Oczywiście na początku naszła mnie myśl chłopak i szkatułka hmm trochę mało męskie a wiadomo jak to jest z chłopakami w wieku młodzieńczym dużo rzeczy to obciach a w wieku dorosłym jest im to obojętne co i w czym będzie się znajdować :)

No ale zdecydowanie zaakceptowałam pomysł szkatułki bo wizja prządku jaki zapanuje w skarbach syna była silna :)


Teraz pozostało nam tylko dokonać wyboru motywu. I tu pojawił się jeszcze większy problem. Pani Karolina zazwyczaj tworzy motywy dla maluchów albo dla dorosłych. A jeśli chodzi rynek produktów dla nastolatków płci męskiej jest on wyjątkowo ubogi. Aż tu nagle pojawia się pomysł a w nim motywy lwów i tygrysów...

Omówiliśmy wszystko pozostał tylko czas oczekiwania i tu miłe zaskoczenie bo był bardzo krótki a efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
Nie mogłam doczekać się przesyłki... 
Paczka dotarła a zachwytu nie było końca. 
Pięknie to wszystko wyglądało i to  o wiele lepiej niż na zdjęciu. Starannie dopieszczony każdy element.  

Górna część to motyw tygrysa taki mocny męski akcent . Boki szkatułki są barwami futra tygrysa natomiast wewnętrzna znajduje się cudowny motyw safari piękny zachód słońca .Szkatułka jest bardzo solidna, wytrzymała a dodatku śliczna.

Szkatułka ma jedną dużą "komorę"   i świetnie służy pomieściła wszystkie drobiazgi. 

 

Jej pojemności jest idealna. Jest w swoim wyglądzie bardzo urocza i męska. Cały ten styl sprawił, że  syn jest zachwycony. W całej skrzyneczce dominuje kolor czarny z motywem i kolorystyką tygrysową :) :)

Po otworzeniu szkatułki naszym oczom ukazuje się przecudny widok zachodu słońca na safari.Szkatułka jest wykonana starannie i bardzo dokładnie - motyw jest tak realistyczny że mamy wrażenie że jesteśmy w Afryce :) Podoba mi się w niej to, że pomimo iż nie jest jakaś ogromna to pomieści wiele rzeczy. 
 
Całość oceniam hmm - powiem jedno rewelacja.

POLECAM !!!
 

A tu ciekawostka dotycząca tygrysa :)
 
Tygrys jest impulsywny, nieprzewidywalny, hojny i uczuciowy. W kulturze Dalekiego Wschodu stanowi symbol odwagi, szybkości, potęgi i piękna. To bohater mnóstwa mitów, baśni i bajek. Nieustraszony i silny Tygrys jest często przedstawiany jako wierzchowiec chińskich bogów i symbol ich panowania nad zwierzęcymi instynktami. Uważa się, że dosiadając tygrysa, bóstwa dowodzą swej potęgi. Na wielu tybetańskich thankach – świętych zwijanych obrazach – możemy zobaczyć bóstwa odziane w skórę tygrysa lub siedzące na skórze tego groźnego zwierzęcia. W starożytnych Chinach wojownicy używali wizerunku tygrysa jako znaku bojowego, a wyruszając do walki zabierali ze sobą jako talizman jego podobiznę na tabliczkach wykonanych z jadeitu lub drogocennych kruszców. Tygrys zdobił tarcze, które miały chronić przed wrogiem i proporce wojenne, by dodawać żołnierzom odwagi. Namalowany na ścianach domów bronił mieszkańców przed złem. Choć czasem tygrys atakował człowieka, zdarzało się to na tyle rzadko, że mimo grozy i respektu, jakie wzbudzał, uznawany był za zwierzę dobroczynne – zapewniające bezpieczeństwo, zdrowie i powodzenie wielu przedsięwzięć. Jest zwierzęciem yang i dzięki swej sile i odwadze ma zdolność odpędzania demonów. W starożytnych Chinach tak bardzo wierzono w ochronną moc Tygrysa, że jego podobiznę umieszczano nawet na naczyniach rytualnych z brązu, by zabezpieczyć ich zawartość przed niebezpiecznymi wpływami. Przypisywano mu rolę obrońcy, czego wyrazem było ustawianie kamiennych figur tego zwierzęcia na chińskich grobowcach. Ubierano także dzieci w stroje zdobione tygrysimi pręgami, aby chronić je przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Pod specjalnym nadzorem znajdowali się oczywiście wyjątkowo cenni mali chłopcy, których przed porwaniem przez demony miały strzec czapeczki i inne części garderoby z tygrysim wzorkiem. Potęga tygrysa, jego królewski majestat i siła sprawiły, że został on uznany za króla zwierząt – pełnił rolę podobną do lwa w kulturze Zachodu.

4 komentarze:

  1. Lubię tą stronkę i podziwiam talent tej Pani :-) Cudowny pomysł na prezent i genialne wykonanie :-) Jest pod wrażeniem , bardzo mi się podoba ten tygrys i przecudowny zachód słońca :-) Wow :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Orginalne z charakterem szukam czegos na spinki córki bo poprostu walaja się wszedzie

    OdpowiedzUsuń
  3. śliczna stronki nie znam mam z oinnej dla coreczki ksiezniczke i tam chowa swoje spineczki swietne miejsce na nie MOnika flok

    OdpowiedzUsuń